Doping Hafıza Online Eğitim

En eski kedi ırklarından birisi olarak öne çıkan İran kedileri, keskin bir zekaya ve olağanüstü bir güzelliğe sahiptir. Sakinliği ile insanları kendisine bağlayan bu tür kediler, aynı zamanda oldukça dost canlısı bir özelliktedir. Yüzlerinde karakteristik bir görünümleri olan İran kedileri, yumuşacık ve uzun tüylere sahiptir.

Fars Kedisi ya da Persian Cat olarak adlandırılan İran kedileri, günümüzde en çok sahiplendirilen kedi türleri arasında yer alır. Anavatanları, isimlerinden de anlaşılacağı üzere, İran’dır. 17. Yüzyıldan bu yana, popülerliğini hiç kaybetmeyen bu tür, zaman içinde ünlerinden hiçbir şey kaybetmemişlerdir. Birçok renkte doğan iran kedileri genelde siyah olarak ve zaman içinde renk değişimi yaşarlar.
İran kedisi ilanları arıyorsanız, birçok web sitesi üzerinden ya da Pet Shoplardan ulaşmanız mümkündür.

İran Kedisi

İran kökenli olan bu kediler, zamanla melezleştirilerek farklı türlere ayrılmıştır. İran’dan tüm dünyaya yayılan İran kedileri, tüylerinin bembeyaz ve yumuşacık olmalarıyla tanınır. Hayvan severlerin taktıkları isim olan Pofuduk bu kedinin görünüm özelliklerini anlatmak açısından oldukça uygundur. Kulaklarının içlerine kadar uzanan tüyleri, fiziksel özelliklerine sevimlilik katar.
Ortalama ömürleri 12 ile 15 yıl arasında değişen İran kedileri, diğer türler arasındaki en uzun ömre sahip kedilerdir. İran kedisi, beklediğiniz dostluğu ve sıcaklığı sizlere kazandırabilir.

Fars Kedisi Sahiplenme

Kedi sahiplenerek hayatınıza yeni bir heyecan katmak istiyorsanız, İran kedileri tam size göre olabilir. Yumuşacık tüyleriyle sakinleşebilir, sizlere olan bağlılıkları ile kendinize yeni bir dost edinebilirsiniz. Ancak Fars kedilerini sahiplenmeden önce, bilmeniz gereken en önemli şey, bu tür kedilerin fazlasıyla bakıma ihtiyaçları olduğunu göz önünde bulundurmanızdır.

Evinizi evcil bir hayvanla paylaşma fikri birtakım sorumlulukları da beraberinde getirir. Özellikle Fars kedileri, bakıma ihtiyaç duymaları ve sürekli sizinle oynamak istemeleri yönüyle sahiplenmeden önce, birkaç kez düşünmeniz gereken evcil hayvan türleri arasında yer alır. eğer hayat stiliniz buna uygun değilse, farklı tür kedileri de evcil hayvan edinebilirsiniz.
Fars kedisi sahiplenme sizlere, daha sıcak ve samimi bir hayat stili kazandıracaktır. Bu yönüyle sizlere farklı bir hayatın kapılarını açar.

İran Kedisi Fiyat

Persian olarak da bilinen İran kedileri, en çok sahiplenilen kedi türleri içerisinde yer alır. bunun nedeni sahip oldukları sevimlilik ve samimiyettir. Ev ortamlarına da oldukça uygun olan bu tür kediler, hayatınıza muhteşem bir sıcaklık katar. Zeki olmaları nedeniyle, bu tür kedileri eğitmeniz daha kolay olacaktır.
Aile ortamına çabuk alışan ve samimi bir karakterleri olduğu için, sahiplenme oranları da yüksektir. Uzun, bembeyaz tüyleri girdikleri her ortamda dikkatleri üzerlerine çeker. Tüylerinin her gün düzenli fırçalanması gerekir ve ek olarak her gün belli aralıklarla sizinle oynamak isteyecektir.
İran kedisi fiyat aralıkları incelendiğinde, mevcut fiyatların 1000 ile 4000 TL arasında değiştiği görülür.