AÖF Çıkmış Sorular. Açık Öğretim ile Üniversite okuyan kişiler eğitimlerini uzaktan aldıkları için bölüm veya ders ile ilgili sorunları AÖF bürolarında, telefon ile veya internet aracılığıyla çözmektedir. Teknoloji çağında olduğumuz için her konuda olduğu gibi aöf ile ilgili sorunlarımızda da ilk önce telefonunuzdan arama motorlarına girerek konu ile ilgili araştırma yapıyoruz. Maalesef ki aöf konusunda aradığımızı her zaman doğru bir şekilde bulamıyoruz. Bu gibi durumlarda ilk önce AOFdersleri.com ‘a bakmakta fayda var. Çünkü Açık Öğretim konusunda deneyimli ve bilgili yazarlar tarafından kurulmuş bu sitede aradığınız her şey var.

Üniversite Tarafından Öğrencilere Yönelik Yapılmış Tüm Duyurular

Genelde öğrenciler üniversitenin yayınlamış olduğu akademik takvimi indirip yıl boyunca ona göre hareket ediyorlar. Aslında yaptıklarında herhangi bir yanlış yok. Ama yıl boyunca her zaman değişiklik olabilir. Yapılan değişiklikler duyurulduktan sonra sizin itiraz etme hakkınız olmuyor. Bu yüzden üniversite yönetimi tarafından yayınlanan duyuruları takip etmekte fayda var.
Duyurular sadece akademik takvime yönelik olmuyor. Yapılan duyurular arasından öğrencileri ciddi anlamda ilgilendirecek olan duyuruları sizin için seçip, güncel olarak sitemize ekliyoruz.

Aöf Ders Notları Herkes tarafından bilindiği üzere aöf öğrencilerinin büyük bir çoğunluğu derslerine düzenli olarak çalışmıyor. Sınavdan 1 gün önce ders çalışılmaya başlanır sınava girilir ?.

İşte tam da bu gibi durumlarda aöf öğrencilerine ilaç gibi gelecek ders notları sitemizde mevcuttur.
Sitemize girdikten sonra ders notlarımıza ulaşabilirsiniz. Ders notlarımız sayesinde kısa sürede sınava hazırlanıp dersinizden geçebilirsiniz.

AÖF Çıkmış Sorular

Sınavlarda başarılı olmak istiyorsak daha önceki yıllarda yapılmış açık öğretim sınavları kesinlikle çözülmelidir. Sınava giren bazı öğrenciler günlerce, hatta haftalarca sınava çalışmalarına rağmen son gün çalışan kişilerin kendinden daha yüksek puan aldığını söylemektedir. Bunun en büyük nedeni geçmiş sınav sorularını çözmemiş olmalarıdır.

Sınavlarda sorulan soruların yaklaşık %30 u geçmiş yıllarda sorulan sorulardan oluşmaktadır. %20 si ise geçmiş yıllarda sorulan soruların benzeridir. Yaklaşık %30 kadarının da kitaptaki konu sonunda koyulan özetler ve örnek sorulardan oluştuğu düşünülürse aslında aöf sınavlarında başarılı olmak çok kolay.

Sınava Nasıl Çalışmalı?

Biraz önce de belirttiğim gibi sınavlara son gün çalışan aşırı derecede çok öğrenci var. Bu öğrenciler sadece özet okuyup, örnek sorulara ve çıkmış sorulara bakarak sınavlara giriyor. Ve bu sayede düzenli olarak konu çalışanlardan bile başarılı oluyorlar.
Tavsiyemiz tabiki sadece çıkmış sorulara bakıp da sınava girin değil.
Tüm derslerinizde en yüksek notları alıp derece ile mezun olmak isterseniz yapmanız gerekenler

  • Konu son gün değil düzenli olarak çalışılmalı
  • Sınava 1 hafta kala örnek sorular çözülmeli ve özet çalışılmalı
  • Sınava 3 gün kala tüm çıkmış sorular çözülmeli
  • Son gün tekrar yapılmalı