Bir yazar olarak, okuyucularınızın hikayeyi anlamasına yardımcı olacak kuralların orada olduğunu bilmelisiniz. Eğer anlamazlarsa, bundan zevk alamayacaklar ve daha fazla okumaya olan ilgilerini kaybedecekler. Bu nedenle, yazarların bu kurallara uymaları önemlidir, böylece izleyicileri okuduklarıyla karıştırılmayacaktır.

Ek olarak, bir yazar bu kurallardan birini aynı anda çok sık veya çok fazla şekilde ihlal ederse (örneğin zamanları karıştırarak), bu, tüm bu tekniklere henüz hakim olmayan okuyucular için bir parçayı zorlaştırabilir. kendileri – ve onlara hakim olan ancak kendilerini aniden atılmış bulanlar için dilin bu şekilde kötüye kullanılmasıyla dengeleyin.

Yeni bir üye, Kendinizi Tanıtın başlığında kısa bir tanıtım yayınlayarak kendilerini topluluğa tanıtmalıdır.

Herhangi bir sorunuz varsa, onlara burada sormaktan çekinmeyin! Onlara mümkün olduğunca çabuk cevap vermek için elimizden geleni yapılabilmektedir.

Edebiyatta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazarlar arasında ayni zamanda cevaplanacak soruların cevapları alınmayacaktır, ayrıcalıklı ve bilgili insanlar İstanbul’da edebiyat kurallarına sadik insan yetiştirmeyi ama onların değer vermesi gerekmektedir.

  • Yazarlar arasinda ayni zamanda cevaplanacak sorularin cevaplari alinmayacaktir, ayricalikli ve bilgili insanlar istanbul’da edebiyat kurallara sadik insan yetistirmeyi ama onlarin deger vermesi gerekmektedir.
  • sorularin cevaplarini almak icin yazarlar arasinda kalabalik bir yerde gelmek icin yapilan bi hareket asla ele alinmayacaktir, hicbir edebi eseri betimlemektedir.

Herkesin edebiyat hakkında bir şeyler okuması gerekir. İyi bir insan olmak için edebiyat hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.  Aşağıdaki liste, en önemli yazma kurallarından bazılarını içermektedir. Bu kurallar sadece yeni başlayanlar için değil, aynı zamanda ilk kitaplarını yayınlamış yazarlar için de yararlıdır.

Kısa kelimelerin de işe yarayacağı uzun kelimeler kullanmayın. Tamamen iyi ingilizce eşdeğerleri mevcut olduğunda yabancı kelimeler kullanmayın (örneğin, “tost” yerine “tartine”).

Veba gibi klişelerden kaçının; Birini kullanırsanız, en azından orijinal bir klişe olduğundan emin olun! Genel olarak: Basit ve net bir şekilde yazın; amacınız veya tarzınız için gerekli olmadıkça süslü düzyazılardan kaçının; kelimelerinizi dikkatlice seçin, böylece anlamınıza olumlu bir şey katsınlar, ondan uzaklaşmadan