İşitme, görme ve dokunma, tatma duyu sistemlerimizin önemli bir kısmını oluşturur. Ortamda yayılan ses dalgaları kulaklarımızda işlemlere tabi tutularak beyine iletilir. İşitme iş yerinde güvenli bir şekilde çalışabilmek için de gereklidir.

Çünkü işitme kaybı yaşayan kişiler iş kazaları nedeniyle zarara uğrayabilirler. Son yıllarda alınan tedbirler neticesinde iş yerinde çalışan kişilerin hayatlarının garanti altına alınması ön görülmüştür. Örneğin iş sağlığı ve güvenliği tedbirleri neticesinde birçok hayat kurtulabilmiş ve büyük kazaların önüne geçilebilmiştir.

Ülkemizde görev yapan iş güvenliği uzmanlarına ve tesislerine de bu durumda büyük görevler düşüyor. Bir işe başlamadan önce işin kanuna uygun bir şekilde yürütülebilmesi için sağlık raporu almanız gerekebilir. Odyometri testi ücreti ise işe yeni başlayacak kişilerin internette büyük oranda arattığı bir kavram oluyor.

İş Güvenliği Tedbirlerinin Önemi Nedir?

Ülkemizde ve dünyada ağır metal sanayisi başta olmak üzere diğer tüm sektörlerde de iş kazaları meydana gelebiliyor. Bir iş kazası görünmeyen nedenlerle, dikkatsizlik veya gerekli tedbirlerin alınmaması nedeniyle ortaya çıkabiliyor.

Bu durumda iş verenlere ve yöneticilere düşen görevler ise oldukça büyük. Örneğin iş güvenliği ile alakalı sorunların ortaya çıkabileceği düşünüldüğü alanların tedbirlerle donatılması gerekir. Gerekli önlemlerin alınmaması ve kanunlara uygun hareket edilmemesi iş kazalarının en önemli sebepleri arasında yer alır.

İşe yeni başlayacak olan kişilerse işitme testi nerede yapılırsorusuna cevap ararlar. Satem Mobil Sağlık kuruluşu sizlere işitme testi yapabilmeniz için güzel fırsatlar sunuyor. İş yeri için sağlık raporları, işitme ve sağlık testleri için https://satemmobilsaglik.com/isitme-testi web sitesini ziyaret etmeyi unutmayın.