Kargo takip, verdiğiniz siparişlerinizin size doğru yola çıktıktan sonra mevcut konumunu öğrenmenize yarayan bir sistemdir. Kargo firması tarafından tarafınıza iletilen kargo numarasıyla sorgulama yaptığınızda, kargonuzun nerede olduğunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

 

Sürat Kargo Takip Nasıl Yapılır ?

Sürat kargo takip işlemi yapmak için öncelikle kargo firması tarafından sizlere verilmiş olan takip numarasına sahip olmanız gerekiyor. Daha sonra sürat kargo takip işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Kodunuzu ilgili alana yapıştırdıktan sonra, size açılan ekranda tüm detayları görebilirsiniz.

 

Sürat Kargo Takip Numaram Yoksa Ne Yapabilirim ?

Normal şartlarda, sürat kargo sizlere gönderilen ürün kargoya verildiği andan itibaren şubeye iletilmiş olan telefon numaranızdan bilgilendirme yaparak tarafınıza sms yoluyla hem kargonun durumunu, hemde takip numarasını iletmektedir. Ancak bazı durumlarda bu gerçekleşmiyor. Bunu çözmenin en kolay yolu ise sürat kargo müşteri hizmetlerini arayarak tc kimlik numarası üzerinden kargonuzun son durumunu öğrenmektir.

 

Yurtiçi Kargo Takip Nasıl Yapılır ?

Yurtiçi kargo takip işlemi içinde aynı şekilde sürat kargo için yaptığımız tüm işlemlerin neredeyse aynısını yapıyoruz diyebiliriz. Ancak mutlaka elinizde takip numarası olması gerekmektedir. Tarafınıza iletilen yurtiçi kargo takip numarasıyla website üzerinden takip işlemini yapabilirsiniz.

 

Yurtiçi Kargo Takip Numarası Nereden Alınır ?

Kargo numaranızı almak için gönderici ile iletişime geçebilir veya direkt olarak yurtiçi kargo müşteri hizmetlerini arayarak yurtiçi kargo takip numaranızı talep edebilirsiniz. Aldığınız takip numarasıyla doğrudan websiteyi açarak kargonuzu aktif olarak inceleyebilirsiniz.