Ünlü Yazar Mark Twain, Almancanın kendine has gramer kurallarından dolayı öğrenmesi zor bir dil olduğunu iddia etmişti. Ancak günümüzde internet ve iletişim olanaklarının artmış olması, Almanca Eğitimini basit, kolay ve kullanışlı bir hale getiriyor. Almancax.com’dan Almanca Temelleri veya ileri düzey gramer ve konular hakkında bilgi alabilirsiniz. Almanca 100’e kadar sayılar veya Almanca Sayılar ders başlığında olduğu gibi nispeten kolay konulardan başlayarak şimdi Almancayı öğrenmeye başlayın. Temel olarak İngilizce ve Almanca öğrenme sürecini kolaylaştıran sitemiz üzerinden İngilizce Sayılar gibi konularda da destek alabilirsiniz. Gelin, Almanca öğrenmeyi zevkli ve kolay anlaşılır hale getiren sitemize daha yakından bakalım.

Örnek bir Almanca dersi : Almanca aylar

Almancax.com Nedir? Nasıl Çalışır?

Almancax.com Temel Almanca Dersleri / Temel İngilizce Dersleri üzerine yoğunlaşmış bir internet sitesidir. Sitemizin temel hedefi, her yaştan veya eğitim seviyesinden kişinin Almanca konusundaki bilgi ihtiyacını etkili ve pratik bir şekilde karşılamaktadır. Sitemizde Almanca Konuları, basit ve sıkı bir pratikle Almanca bilginizi bir üst seviyeye taşıyabilmeniz için oldukça yeterlidir. Aynı şey İngilizce Dersleri başlığı altındaki İngilizce Sayılar gibi konu başlıkları için de söylenebilir. Almanca temel konular ve diğer ders / konu başlıkları Almanca konusunda uzman olan kişilerce hazırlanmıştır. Sitemizin en önemli özelliklerinden birisi de, Almanca Sayılar başta olmak üzere basit konu başlıklarında, kelimelerin Türkçe telaffuzlarına yer vermemizdir. Böylece Almanca konuşma dili hakkında da ciddi oranda tecrübe sahibi olabilirsiniz. Almanca’da örneğin zaman ile ilgili bir kavram olan Almanca günler konusu, öğrenmesi oldukça kolay olan konular arasındadır.

Sitemiz aynı zamanda İngilizce için de kendinizi geliştirebileceğiniz başarılı ve önemli bir kaynaktır. Günümüzde, iyi planlanmış bir kariyerin olmazsa olmazlarından olan İngilizce, tarihi en az Almanca kadar eski olan Hint Avrupa Dillerinden birisidir. Federal Almanya Sınırları içinde pek çok kişinin ikinci yabancı dil olarak İngilizce konuştuğu bilinmektedir. Sitemiz Almanca ve İngilizce gramer kuralları ve dil bilgisine ek olarak aynı zamanda Almanya Çalışma izni gibi yardımcı diğer konu başlıklarında da pek çok bilgiye ulaşabileceğiniz bir kaynaktır.

 

Almancax.com Üyelik Gerekiyor Mu?

Almancax.com üyelik sistemi gerektirmeyen, tamamen ücretsiz ve Almanca / İngilizce üzerine yoğunlaşmıştır. Sitemiz temel olarak Almanca Sayılar, Almanca Alışveriş için kullanılacak temel cümleler / kelimeler gibi günlük hayatta işinize yarayacak bilgiler içeren bir web sitesidir. Günümüzde Almanca kursları veya kitaplar, Almanca eğitimi için etkili olsa da, sitemiz sunduğu olanaklarla çok daha fazlasını kullanıcılarına sunmaktadır. Üyelik gerektirmeyen sitemizin forum kısmı için kullanıcı bilgisi veya kayıt gerekli olabilir. Bununla beraber temel İngilizce Dersleri alt konuları arasında yer alan İngilizce Sayılar konulu içeriklerimizden faydalanmak için üyelik vs. gerekli değildir. Üye olmadan harika konu anlatımlarından faydalanabilirsiniz.

Örnek bir muhteşem konu anlatımı : Almanca saatler

 

Evden Ücretsiz Almanca Öğrenebilir Miyim?

İnternet ve dijital dünyanın olanakları sadece Almanca veya İngilizce değil, özellikle çeşitli yazılımların kullanımı veya da bilgisayar bilimleri gibi çeşitli konuların öğrenilmesini kolaylaştırmıştır. Sizler de ilk olarak sitemizdeki basit konu başlıklarından başlayabilir, daha sonra daha karmaşık Almanca Konuları ile ilgilenmeye başlayarak, Almancanızı geliştirebilirsiniz. Hemen şimdi Almanca Sayılar veya İngilizce Sayılar konu başlıklarımızdan yabancı dilinizi geliştirmeye bizimle başlayın.