Her çocuğun sevgiyle büyütülmeye, en iyi eğitimi almaya hakkı vardır. Dünyada bulunan bütün çocuklar özeldir ve bizler de bunun farkında olarak işimizi titizlikle yapmaktayız. Sevgi ile büyüyen çocukların yeteneklerini keşfetme ve hayatta başarılı olma oranları daha fazladır. Renkli Yetenek Anaokulları kurumu olarak amacımız; oluşturduğumuz “Yetenek Geliştirme Eğitim Modeli” sayesinde, okul öncesi eğitimde çocukların kendini keşfetmesini sağlamaktır. Farklı alanlarda uzman olan öğretmenlerimiz ile öğrencilerimizi yeteneklerine göre sınıflandırıp ona uygun eğitimi Ataşehir Anaokulu için de vermekteyiz. Çocukları tek bir kalıba sokmak yerine, her öğrencimizin ilgisine yönelik çalışıyoruz. Diğer anaokullarından farklı olarak çocuklarınızın içindeki yeteneği ortaya koymasını sağlıyoruz. Bu özelliğimiz sayesinde de Türkiye’de bir ilki yaşatmış bulunmaktayız.

Hem Eğitim Hem Sağlık

Başta da söylediğimiz gibi her çocuğumuz bizler için çok önemlidir. Ebeveynlerin bizlere güvenip emanet ettikleri çocuklara en güzel eğitimi vermek de bizim işimizdir. Geleceğin bize emaneti olan çocuklar, sağlıklı olduğu takdirde başarılı ve mutlu olurlar. Çocuklar hassas ve savunmasız bireylerdir. Bu yüzden hijyen de eğitim ve ilgi kadar önemlidir. Eğitimde gösterdiğimiz hassasiyeti her türlü hijyen konusunda da göstermekteyiz. Çocukların her gün kullandığı ortak alanları (yemekhane, wc, lavabo, mutfak vb.) özel makinalarımız ile dezenfekte ediyoruz. Bunun yanında anlaşmalı olduğumuz hastaneler de mevcuttur. Yaptığımız rutin diş ve göz kontrolleri sayesinde çocukların sağlık durumunu takip edip, gereken durumlarda aileleri ile iletişime geçerek bilgilendirme sağlarız.
Rutin dezenfekte çalışmalarımız ile Şerifali Anaokulu, Ümraniye Anaokulu için de salgın hastalıkları (grip, nezle vb.) önlemeyi amaçlıyoruz. Eğer bir çocuğumuzun hastalık durumu söz konusu ise diğer öğrencilerimiz ile iletişimini kesip, sağlığına kavuştuktan sonra eğitimine devam etmesini sağlıyoruz. Çünkü bizler için önemli olan bütün öğrencilerimizin sağlığıdır. Böyle bir durumda velilerin bilgilendirilmesini de elbette eksik etmiyoruz.
Öğrencilerimizle organik tarım atölyelerinde birçok sebze yetiştirmekteyiz. Aynı zamanda hayvanat bahçemizdeki doğal yumurtalar da mevcuttur. Organik olarak yetiştirdiğimiz bu ürünler ve diğer doğal gıdalar ile çocuklarımızın gerekli besinleri en sağlıklı haliyle almalarını da sağlıyoruz. Bunun yanında da sıvı alımlarının takibini de gerekli şekillerde yapıyoruz. Zira alacakları besinler sayesinde, zeka gelişimlerinde onlara destek olmak bizler için oldukça önemli.

YouTube video

Renkli Yetenek Anaokulları Olarak Hizmetlerimiz Nelerdir?

Renkli Yetenek Anaokulları olarak birbirinden farklı alanlara yönelik birçok atölyelerimiz mevcuttur. Bu atölyeleri kurmaktaki amacımız çocukların kendilerinden bir parça bularak gelişmelerini sağlamaktır. Doğal tarım atölyesi, akıl ve zeka atölyeleri, zooloji bunlardan bazılarıdır. Ataşehir Anaokulu şubemizdeki atölyemizde, öğrencilerimiz ile yaptığımız Van Gogh eserine bakmak için sayfamıza uğrayabilirsiniz.
Tam gün verdiğimiz İngilizce eğitimi, çocuklarımızın erken yaşta dünya dilini sökmelerini sağlıyor. Aynı zamanda Cambridge English ve National Geographic Kids ile işbirliğimiz mevcuttur. Bu sayede de çocukların İngilizceyi ana dili gibi sökmesini ve konuşmasını hedefliyoruz. Yalnızca İngilizce değil, farklı dillerde de eğitimler veriyoruz.
Çocuklarımızın büyüme sürecinde psikolojik durumları çok ciddi bir husustur. Bizler bunun farkında olarak şubelerimizde hem tam hem yarı zamanlı psikolojik danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Uyguladığımız testler ile de davranış özelliklerini belirliyoruz. Öğrencilerimizin gelişimlerini takip ederken gerekli durumlarda uyguladığımız testler ve envanterler şunlardır:

-Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE)
-Gessel
-Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi
-Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
-Benten Görsel Bellek Testi
-Porteus Labirentleri
-Peabody Resim Kelime Testi
-Good Enough-Harris İnsan Çizme Testi
-Cattel 2A ve Cattel 3A
-Wisc-r Zeka Testi

Anadilimiz olan Türkçemizi çocuklarımızın en güzel şekilde öğrenmesi bizim için önemlidir. Uzman eğitmenlerimiz ile hayatları boyunca kendilerini ifade etmelerine yarayacak bilgileri vermeyi hedefliyoruz. Buna yönelik oluşturduğumuz Anadilim Türkçem etkinlikleri, çocuklarımızın daha ve akıcı Türkçe konuşmalarını sağlar.
Bütün Hizmetlerimiz hem Ataşehir hem de Ümraniye Anaokulu şubemizde mevcuttur. Ümraniye de bulunan şubemiz Şerifali Anaokulu olarak da geçmektedir.

Neden Renkli Yetenek Anaokulları?

Bizler diğer kurumlardan farklı olarak çalışıyoruz. Çocuklarımıza verdiğimiz farklı eğitim ile onları sadece bilgilendirmeyi değil, kendilerine güvenmelerini ve hayatı öğrenmelerini de hedefliyoruz. Her türlü destek için de annelerin ve babaların yanında oluyoruz. Amacımız; yeteneklerinin ve yapabileceklerinin farkında olan, anadil yanında farklı bir dil becerisine sahip, üretici ve yaratıcı çocuklar yetiştirerek, hem ülkemizde hem de dünyada okul öncesi eğitimde örnek alınan kurum olmaktır. Bu sayede milletini dünyada temsil eden bireyler, eğitim verdiğimiz çocuklar arasından yetişmektedir. Bizlerle ilgili birçok bilgiye https://renkliyetenek.com adresinden ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda sayfamızda bulunan numaralarımızdan bize ulaşarak iletişim kurabilirsiniz. Sizlerde doğru eğitim ve güvenli ortam için ailemize katılmayı ihmal etmeyin.