Beylikdüzü iş avukatı kadromuz, işçi ve iş veren arasındaki anlaşmazlıklardan dolayı meydana gelen davalara bakmaktadır. Avukat Yıldırım Soy hukuk bürosu olarak, işçilerin haklarını aramaları konusunda uzman bir kadro ile yol almaktayız. İşçilerin sahip olduğu tüm anayasal haklara hakim avukatlarımız, işçiler ve işverenler arasında meydana gelen davalarda, işçilerin tüm haklarını aramaktadır. Gerçekleştirilen davalarda, işçilerin sahip olduğu hakları elde etmeleri için büyük bir özveri ve titizlik ile çalışılmaktadır. Tüm bu süreçler, Yıldırım Soy Avukatlık Bürosu bünyesinde yer alan uzman avukat kadromuz tarafından yürütülmektedir. Birçok işçi, işverenlere karşı sahip oldukları hakları bilmemektedir. Sizlerde, işverenleriniz tarafından haksızlığa uğradığınızı düşünüyor fakat; yasal olarak doğruluğunu bilmiyorsanız, hukuk büromuz ile iletişime geçerek bilgi alabilir ve dava süreçleriniz için de avukatlarımız ile görüşebilirsiniz.

İş Hukukunu Kapsayan Davalar

İşçilerin kendi haklarını bilmemesi, iş yerlerinde meydana gelen haksızlıklar karşısında sessiz kalmalarına sebebiyet vermektedir. Bu durum, haksızlık yapan iş verenlerin bu davranışlarına devam etmesine ve işçilerin emeklerini kullanmalarına neden olmaktadır. Beylikdüzü iş hukuku avukat kadromuz ile kolaylıkla görüşerek, iş yerindeki sorunlar karşısında nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. İş hukukunu kapsayan davalar ise şu şekilde sıralanabilir;

  • İş kazaları,
  • Kıdem tazminatları,
  • Haklı fesih davaları,
  • İhbar tazminatı davaları,
  • Hizmet tespit davaları

Tazminatınızı Yakmayın

İş hukuku davalarında sıklıkla karşılaşılan durumlardan birisi, iş verenler tarafından işçilerin tazminat haklarının ödenmek istenmemesinden kaynaklanmaktadır. İşçilerin; kıdem, ihbar ve iş kazası tazminat hakları anayasal hakları arasında yer almaktadır. Asgari çalışma süresini tamamlayan işçiler, işverenler tarafından işten çıkartılması durumunda ya da haklı nedenler dahilinde işi bırakması durumunda kıdem tazminatı alma hakkı bulunmaktadır. İş verenlerin bu haklarını işçilere vermemesi durumunda, işçilerin iş verenlere karşı kıdem tazminatı davası açma hakkı bulunmaktadır. Beylikdüzü avukat bürosu olarak, tüm bu süreçte işçilerin sahip olduğu tüm hakları savunarak, hak ettikleri tazminat bedellerini almalarını gerçekleştirmekteyiz. İş hukuku avukatlarımız, iş veren ve işçiler arasında meydana gelen bu anlaşmazlıklarda, tamamen işçilerin haklarını savunmaktadır.

İş Kazalarında Hakkınızı Arayın

İş kazaları nedeni ile işçi ve iş veren arasındaki davalarda, iş hukuku kapsamında sıklıkla karşılaşılan durumlar arasında yer almaktadır. Yıldırım Soy Avukatlık Bürosu kadrosunda yer alan profesyonel avukatlarımız, işçilerin geçirdikleri kazalar neticesinde; iş yerinin iş güvenliğini sağlayamaması ve işçi sağlığını korumak için yeterli tedbirlerin alınamaması durumlarını araştırarak, dava sürecinin başlamasını sağlamaktadır. Meydana gelen kaza neticesinde; işçinin iş gücü kaybına uğraması, işe devam etme sürecinin uzaması gibi durumlar tazminat miktarında belirleyici unsurları oluşturmaktadır. İlk olarak uzlaşma yoluna giden avukatlarımız, iş verenlerin uzlaşmaya sıcak bakmaması durumunda dava sürecini resmi olarak başlatmaktadır. Yıldırım Soy Avukatlık Bürosu ile irtibata geçerek sizlerde, iş hukuku hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilir, davalarınız için avukatlarımız ile görüşme sağlayabilirsiniz.