British Shorthair sahiplenme günümüzde birçok hayvan sever tarafından talep edilmektedir. Eğer kedi sahiplenmek istiyorsanız, sakin ve uysal tavırları olan bu canlılar size mükemmel arkadaş olabilir. İnsanlarla anlaşma konusunda sorun yaşamadıkları için ailenizin her üyesine dostluk edebilir. Evinizde farklı canlılar da bulunuyorsa onlarla da sorunsuz şekilde uyum sağlayabilir.
Yaramazlık yapmayan bir kedi türü olan British Shorthair genellikle sakin sakin duran, yatan ya da tek başına, sizinle oynayan bir kedi türüdür. Eğer evde olmasanız bile uslu olmayı sürdürür. Zeki bir tür olan bu canlılar, evi dağıtmamaktadır. Ancak her kedi gibi tüy dökebileceği de unutulmamalıdır.

British Shorthair Özellikleri Nelerdir?
British Shorthair özellikleri bakımından birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Eğer onları almak istiyorsanız, özel kedi mamaları bulunduğunu bilmeniz gerekir. Böylece daha sağlıklı bir şekilde büyümeleri, tüm vitaminlerini almaları mümkündür.
British Shorthair, her kedi türü gibi kendini temizleyebilmekte, bakımını gerçekleştirebilmektedir. Dayanıklı ve uyumlu yapıları olan bu canlılar, şehir yaşamına mükemmel uyumlar gösterebilmektedir. Sabırlı ve toleranslı bir kedi türü olması sebebiyle çocuklarla arası iyidir. Tırmalama ve saldırma eğilimleri nadirdir.

İlgi meraklısı olmayan bu kedi türleri, oyun oynamak istediklerinde bunu sahiplerine belli etmektedir. Genellikle sahiplerinin yakınlarında bulunmayı kucaklarına oturmaya tercih eder. Erkekleri dişilerine göre daha iridir. Erkekler yaklaşık 5 ile 10 kilogram arasında, dişiler ise 5 ile 7 kilogram arasında olmaktadır.
Her kedi sahibi, dostlarının yaşam ömrünü de merak eder. Bu bakımdan British Shorthair 14 ile 20 sene arasında yaşamaktadır. Eğer doğru bir şekilde bakarsanız, veteriner kontrollerini gerçekleştirirseniz uzun bir süre size arkadaşlık edebilir.

British Shorthair Nasıl Sahiplenilebilir?
British Shorthair birçok kişi tarafından sevimli bulunmaktadır. Sakin tavırları, insanlara onu daha çekici hale getirmektedir. Eğer sahiplenmek istiyorsanız British Shorthair ücretsiz sahiplenme internetteki ilanlar üzerinden yapılabilir.
Her ne kadar barınak seçeneği her zaman bulunsa da bu tür özel türleri bulmanız neredeyse imkansızdır. Ancak internette bu türe sahip kişiler acil durumlarda, bakamayacak vaziyetteyse hemen sahiplendirmek için ücretsiz sunabilmektedir.
British Shorthair yavru bulunan kişiler de sıklıkla bunları vermektedir. Zira çok sayıda kedisi olan kişiler yeni aileler bulmak için bunları verebilmektedir. Ancak buna karşılık genel olarak belirli bir ücretleri bulunmaktadır.
British Shorthair fiyat genellikle yüksek olabilmektedir. Özellikle dişi ve yavrular daha pahalı olabilmektedir. Fiyatlar herkese göre farklılık arz edebilmektedir.

 

British shorthair kedileri patisahiplen.com üzerinden kolayca sahiplenebilirsiniz.