Piyasada çeşitli konularda binlerce kitap var. Soru şu ki, kişisel gelişiminiz için hangi kitapların en faydalı olacağını nereden biliyorsunuz?

Bu yazıda, size motivasyon sunabilecek ve dürüstlük ve empati ile yazılmış en sevdiğim kendi kendine yardımlardan bazılarını özetledim.

Aşağıdaki kitaplar dönüşümsel olasılıkların nasıl var olduğunu göstererek kendilerini ayırdılar.

“Korkuyu Hisset ve Yine De Yap”, popüler terapist, konuşmacı ve şovmen David J. Lieberman tarafından yayınlanan motivasyonel ve kendi kendine yardım kitabıdır.

Yazar, okuyucuları analiz yoluyla felce karşı uyarır. Yazar, kararların her zaman beklendiği gibi sonuçlanmayabileceğini, ancak asla her zaman mükemmel olmayacaklarını savunuyor, bu nedenle risk almanın olduğu yerde kalmaktan daha iyi olduğunu ima ediyor.

Kırılmış hissediyor olsanız ve baştan başlamak zorunda olsanız bile, bu her şeyi değiştirmek ve yoluna koymak için bir şans. Bu zor olabilir ama kendini geliştirme yolculuğuna başlamak için asla geç değildir.

Hayatınız hakkında daha iyi hissetmenizi sağlayacak bir kitap mı arıyorsunuz? Ruhunuzu iyileştirebilecek ve size yardımcı olacak çok fazla bakış açısı bulabilecek kitaplar var.

İşte her bireyin okuması gereken 10 kitap:

1) “Düşün ve zengin ol”

2) “İnsanın Anlam Arayışı”

3) “Düşün ve Başar”

4) “Olumlu Düşüncenin Gücü”

5) “Suda yürümek – yaratıcı eylem için yedi ilke”

6) “Hangi gizemleri çözmek istiyorsun?”

7) “Aykırı değerler – başarı hikayesi”

8) “Güven Bana – Hayallere ve hedeflere ulaşma mirasları üzerine hayat dersleri ve bilgelik ”

9) “İnan Bana – Etkili dua için dua teknikleri”

10) “Yolum – otobüs şoföründen işadamına gitmekle ilgili gerçek bir hikaye.”

Dan Morrison’dan Dr. Solomon’a kadar en çok satan kişisel gelişim kitaplarının bir listesini derledik.

En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

Hayatınızı nasıl yaşamak istediğiniz size kalmış – bu yüzden hak ettiğiniz yaşam için gerekli değişiklikleri yapmamak için bir saniye daha harcamayın.

“Hepimizin kendimize karşı dürüst olma ve saf koşulsuz sevgi ve saygıyı genişletme konusunda devredilemez bir hakkımız var. Hepimiz derin bir düzeyde bağlantılıyız, “- Dan Morrison, İsa’nın Sahip Olmayı Dilediği Hayat: Hayatı Yüksek Sesle Sevmek

Kişisel gelişimde, başarıyı ve refahı teşvik eden teorileri olan birçok kendi kendine yardım kitabı vardır. Aşağıda, yaşamı değiştiren dersler, uygulaması kolay kavramlar ve basit ama güçlü fikirler sunan bazı kişisel gelişim kitaplarının bir listesi bulunmaktadır.

Dr. Saurabh Jain’den “Burası benim olduğum yer”

İç huzuru bulma, farkındalığa ulaşma ve aşağılık kompleksini aşma tekniklerini vurgular. Suria Nandita Tuladhar’dan “Isınan Bir Dünyada Nasıl Hayatta Kalınır”:

Yazar, iklim değişikliği nedeniyle ısınan dünyada hazırlığın insanların hayatta kalmasına nasıl yardımcı olabileceğine dair pratik bir rehber sunuyor ve en az birkaç on yıl daha hayatta kalmak isteyen herkesi şimdi kendileri için düşünmeye teşvik ediyor.

En iyi kişisel gelişim kitapları hedeflerinize ulaşmanıza ve dönüştürücü bir duruma ulaşmanıza yardımcı olacak taktikleri ve formülleri iyi özetlemiş olanlar, bildiğimiz insanlık durumunun ötesine geçer.

Tipik kişisel gelişim kitapları, kişisel yansıma üzerine bölümler ve ardından birkaç gerçek atılım veya anlamı olan maddi olmayan varlıklar sunacaktır. Bunları okurken, kendiniz veya başka bir bireyin hedef belirleme ve engelleri aşma deneyimi hakkında fikir edinebilirsiniz, ancak paket servisi çok entelektüel olabilir ve yeterince duygusal olmayabilir.

Bu yüzden geleneksel kendi kendine yardımdan farklı düzeyde olan en iyi kişisel gelişim kitaplarının bir listesini derledim. Bunlar, okuyuculara telaşlı gerçekliğimizde gerçekten işe yarayan öneriler sunmak için çektikleri deneyimleri olan uzmanlar / kişiler tarafından yazılanlardır

Bir kişi olarak, günlük yaşamınızı yansıtmalı ve gelişim için hala fırsatların nerede olduğunu anlamalısınız. Kişisel gelişim, kim olduğumuz, yaşamdaki değerlerimizin ve hedeflerimizin neler olduğu ve ne