Ülkemizde birçok ilde yapılan iğneli epilasyona siz kadınlar ve erkekler rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yalnızca Ankara , İstanbul , İzmir gibi illerimizin yanı sıra Eskişehir gibi harika güzellikleri olan illerde de hizmet verilmetekdir.Eskişehir iğneli epilasyon yönteminin uygulamalarının bulunduğu illerden biridir. Eğer Eskişehir’de yaşıyorsanız bu epilasyon yöntemine kolaylıkla erişebilirsiniz. Peki iğneli epilasyon nedir, nerelerde uygulanır, kimler yapabilir, Eskişehir’de kaç tane güzellik merkezi bu yöntemi uygular, bunlar nelerdir?

İğneli Epilasyon Nedir? Nerelere Uygulanır? Yan Etki Görülür mü?

 Kıl köklerinin iğneler yardımı ile yok edilmesine yarayan bir yöntemdir.  Yöntem uygulanırken ağrı ve acı hissedilebilmektedir. Gayet olağan normal bir durumdur. Bu yöntemi yaptırmak istediğinizde ağrı ve acı çekmenizi en hafife indirmek için anestezi ve bölgesel uyuşturmalar uzmanlar tarafından yapılır. yüz , genital bölge , koltuk altı ve tüm bacak olmak  üzere erkekler için sırt ve omuzlar da dahil her yere uygulatabilirsiniz. Uygulamadan sonra Eskişehir iğneli epilasyon bakımından siz danışanlara birçok farklı merkezde hizmet sunarak bu bölgelerinizdeki kıllarınızdan kurtulmanızı sağlar.

Diğer cihazlı epilasyon yöntemlerinde özellikle kalın kıllarda etki istenildiği gibi olmayabilir. Fakat iğneli epilasyon tam bu kıl türüne uygundur. Eğer kalın ve erkeksi yapıda kıllara sahipseniz tavsiye edebileceğimiz en etkili yöntem iğneli epilasyondur.

Bazen iğneli epilasyon sonrasında danışanlarda yan etkiler olabilir. En çok görülen yan etkiler yanma, kızarıklık ve kaşıntıdır. Fakat korkacağınız, telaşa kapılacağınız bir durum yoktur. Çünkü epilasyon esnasında kıllara iğne batırılıp, elektrik verilmektedir. Bu da yan etki yapabilmektedir. Doktorunuza veyahut uzman danışmanınıza başvurarak yanma, kızarıklık ve kaşıntı olan bölgelere tedavi uygulayabilirsiniz

Kimler Yapabilir?

Bu epilasyon yöntemi tıbbi tedavi yöntemi olarak kabul edildiği için alanında uzman kişilere yaptırmanız siz ve sağlığınız için önemlidir. Konuyla ilgili eğitim almış, tıp merkezi olarak sicil kaydı bulunan merkezlerde çalışan tıbbi uzmanlara gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.

Eskişehir İğneli Epilasyon Uygulayan Merkezler Sayısı   

Bu yöntem ile istenmeyen tüylerinizden kesin ve kökten kurtulmak istiyorsanız aynı zamanda Eskişehir ilimizde yaşıyorsanız gidebileceğiniz 25 ‘ten fazla merkez vardır. Google arama motorunda arama yaptığınızda Eskişehir İğneli epilasyon yapan merkezlerin sayısının az olmadığını göreceksiniz.

Bizler sizler için Eskişehir’de hangi merkezlerin bu yöntemle hizmet verdiğini derlemeye çalıştık. En bilinen merkezler listesi ise şu şekildedir:

*Orkide Güzellik Salonu (merkezde bulunmaktadır)

*Süreyya Güzellik Merkezi (merkezde bulunmaktadır)

* Yasin & Dilek Kuaför ve Güzellik Salonu (Odunpazarı ilçesinde bulunmaktadır)

* Estetik Eskişehir – Dr. Hamdi Turhan |(Tepebaşı’nda bulunmaktadır)

 

Görüldüğü gibi Eskişehir iğneli Epilasyon konusunda herkesin erişebileceği yerlerde merkezlere ev sahipliği yapmaktadır. Eskişehir ilimizde yaşıyorsanız , başınıza bela olan istenmeyen tüylerinizden kurtulmak için kalıcı çözümler arıyorsanız bu merkezlere gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz.