Sanatçı Mirkelam Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır?

Tam adı Fergam Mirkelam olan Mirkelam, 20 Mayıs 1966 tarihinde İstanbul’ da dünyaya gelmiştir. Aslen Urfa’ lı olan Mirkelam’ ın gerçek mesleği avukatlıktır. Ailesinde kendisinin dışında müzisyenlikle uğraşanlar da vardır.
Küçük yaşta müzik ile ilgilenmeye başlayan Mirkelam, ortaokul çağlarında beste yapmaya başlamıştır. İlk şarkı söylemeye Saint Joseph Lisesi’nde kurdukları orkestra ile başlayan Mirkelam, ardından yıldız Teknik Üniversitesi Kocaeli Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği bölümünü kazanmış ve mezun olmuştur.

İLK MÜZİK YILLARINDA EUROVİSİON’ A KATILDI

Okul çağlarında müzik kariyerinde de ilerlemek isteyen Mirkelam, 1986 yılında Kayahan Açar’ la Eurovision Türkiye elemelerine katılmıştır. Ünlü isimlerin de albümlerinde boy gösteren genç şarkıcı, Emel Erdal ikilisi, Burak Kut ve Nazan Öncel ile çalışmıştır.

1990 yılında Kuşadası Altın Güvercin Yarışması’na katılan Mirkelam, bu yarışmaya dereceye giremedikten sonra Best FM’ de yapımcı ve sunucu olarak çalışmaya başlamıştır. İlk albümünde yer alan şarkısının klibinde sürekli koşan ve bu hareketi ile kısa sürede dikkat çeken Mirkelam, ardından “Koşan Adam” olarak anılmaya başlamıştır.

KOŞAN ADAM’ DAN SONRA KOKOREÇ İLE GÜNDEME GELDİ

Koşan Adam lakabını uzun süre taşıyan Mirkelam, ardından çıkardığı yeni albümünde seslendirdiği “Kokoreç” ve “Unutulmaz” şarkıları ile hayran kitlesini daha da artırmayı başarmıştır. Bu albümle de hayranlarını eğlendiren Mirkelam, 2004 yılında en depresif albümünü hazırlamıştır.
Albümlerinin yanı sıra müzik yarışmalarında da boy gösteren Mirkelam, televizyonda yayınlanan “Şarkı Söylemek Lazım” isimli şarkı yarışmasında Didem Uzel’ in koçluğunu yapmış ve ikili yarışmada üçüncü olmuştur.

Mirkelam’ ın Albümleri:

Mirkelam (31 Mayıs 1995)
Joker (1 Haziran 1998)
Unutulmaz (31 Ocak 2001)
Kalbimde Parmak İzin Var (14 Mayıs 2004)
Mutlu Olmak İstiyorum (28 Aralık 2006)
RRDP (Rakın Rol Disko Parti) – Grup Kargo ile… (27 Ocak 2010)
Denizin Arka Yüzü (1 Ağustos 2013)
Mirkelam’ ın Şarkıları:
Her Gece
Tavla
Hatıralar
Ah Bir Joker
Bağırıyorsam Bir Sebebi Var
Kaprislisin Sevgilim
Unutulmaz
Kokoreç
Tereddüt
Aşkımsın
Aşk Garibi
Mutlu Olmak İstiyorum
Asuman Pansuman
Elma Değil, Ayva
Bir Fotoğraf Çekinebilir miyiz?
Vay Anasını Sayın Seyirciler
Yollar
Kırık Gitarlarla

Sanatçının Sayfası : https://muzikmp3indir.com/sanatci-277-mirkelam-mp3-indir