Ülkemizde edebiyata olan ilgi her geçen gün biraz daha düşerken ve ne yazık ki  yeni jenerasyon ile birlikte popüler sosyal ağlar oldukça revaçtayken, bugün sizlere tam da bu konulara karşı bir duruş için kurulmuş olan kafa sözlük adında bir sözlük sitesinin tanıtımını yapacağım.

Kafa Sözlük nedir? Ne Yapar? Nasıl Üye Olunur? 

gelin bu soruların cevaplarını hep beraber bulalım. 

 

Öncelikle kafa sözlük interaktif bir oluşum. İçerisinde 12.000 kadar üyesi bulunmak ile beraber, bu üyeler sözlük formatı dahilinde girdiği tanımlar ile, ciddi bir bilgi ansiklopedisi oluşması konusunda katkı sağlıyor. 

Sözlükte herhangi bir reklam yok, ticari bir faaliyet alanı da bulunmuyor. Tamamen gönüllülük esası ile, yazarlarına bahşedilmiş bir platform.

 

Kafa sözlük, aynı zamanda yazarlarına kitap hediyeleri de sunmakta. Belirli sayıda özgün içeriklerden sonra yazarlarına belirli kitap alışveriş sitelerinden nakit hediye çekleri dağıtımı yapılmakta. Bu zamana kadar 100’ü aşkın yazarı bu özellikten faydalanmış durumda.
Yazarlarından herhangi bir şekilde ücret talep etmeden, karşılıksız olarak bu nakit hediye çeklerini ulaştırdığını da belirtmek isterim.

 

Sözlükte kitap ve edebiyat ile alakalı da bir kategori bulunmakta. Yazan üyelerinin çoğu bu alanda içerikler üretmekte. Kitap incelemeleri ve kitap alıntıları ile alakalı da geniş bir inceleme yelpazesi sunan bu özellik, tamamen okuyan kitlenin yararına.

 

Kafa sözlük’te hem bilgilenmek, hem eğlenmek, hem de sosyalleşmek mümkün.
Küfrün yasak olduğu bu sitede yazarların da, belirli bir seviyede olmasına özen gösteriliyor.

Aynı zamanda, bu platforma ait bir sözlük dergisi de bulunduğunun da bilgisini vermek isterim. Yazarların öne çıkan içeriklerinin derlendiği bu dergi de tamamen üyelerine bahşedilmiş durumda.

 

Nasıl Üye Olunur? 

 

Kafa sözlük sitesine girerek kaydol seçeneğini tıklayabilirsiniz. Sizlerden sadece e-mail ve kullanıcı adı istenmektedir. E-mail istenme sebebi ise tamamen üyelik kaydını bitirmek için, aktivasyon mailine ihtiyaç duyulmasından sebeptir.
Üyelik kaydınızı başarıyla tamamladıktan sonra, çaylak statüsünde değerlendirimektesiniz.
Çaylak tanımları giriş yapmamış kişiler tarafından görünmez, çaylaklar başlık açamaz.
Çaylaklıktan çıkıp yazar statüsüne ulaşmanız için, 5 adet tanım girişinde bulunmanız gerekiyor.
Bu tanımların da sözlük konseptine uygun olması gerekiyor.
Başlığı tanımlamak olarak özetleyebiliriz bunu.
Bu koşullar sağlandığı takdirde gün içerisinde yazarlığınız onaylanabimekte.

 

Bu yazımızda size bir interaktif sözlük sitesinin tanıtımını yaptık.

En kafa sözlük.