Puan hesaplama nasıl yapılır sorusu ile beraber yıl içerisinde birçok sınava giren milyonlarca kişi, sınav hesaplama robotları ile beraber puanlarını hesaplayabilmektedirler. Sınavların cevap anahtarı yayınlandıktan sonraki aşamada kişiler tahmini doğru ve yanlış sorularını belirliyorlar. Bazı sınavlarda okul puanı gibi etkenlerde dahil olarak puanlarda değişiklik sağlıyorlar.
Özellikle her yıl yapılan ve herkesin TYT AYT puan hesaplama ile beraber üniversite okumak için kişiler tahmini puanlarını hesaplarlar ve üniversite puanları ile beraber karşılaştırma yaparlar. Sadece TYT ve AYT değil KPSS, ALES, DGS ve daha birçok sınavın hesaplanması özel hesaplama robotu ile beraber yapılabilmektedir.

Kpss puan hesaplama

KPSS sınavına, kamu kuruluşlarında çalışmak isteyen herkes girebilmektedir. Değişik kamu kuruluşları ile beraber her yıl binlerce kişi bu sınavlar ile işlere yerleştirilmektedirler. KPSS puan hesaplama yöntemi ile beraber sınav içerisinde girdiğiniz derslerin doğrularını ve yanlışlarını belirleyerek gerekli alanlara yazmanız ve ‘’Hesapla’’ demeniz yeterlidir. Tabi bunun için puan türünü belirleyerek cevap anahtarına göre doğru bir tahmin yapmanız gerek.

Ales puan hesapla

ALES, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’na insanlar girerek birçok yüksek öğretim programında işe girebilirler. Öğretim görevlisi, öğretim planlamacısı, araştırma görevlisi, okutman, öğretim görevlisi gibi alanlarda aldıkları ALES puanı ile beraber girebilirler.
ALES puan hesapla robotu ile beraber kişiler alacakları puanları önceden hesaplayarak tahmin edebilirler. ALES ile beraber adaylar ilkbahar veya sonbahar döneminde bu sınava girebilirler. Aynı zamanda ALES tezli yüksek lisans programları oldukça önemli olmaktadır.

Lgs puan hesapla

LGS sınavı, Liseye Giriş Sınavı’dır ve ortaöğretimden liseye geçiş yapan öğrenciler LGS puanı ile beraber liseye geçmek isteyen öğrenciler puanlarını LGS puan hesapla robotu ile hesaplayarak lise tercihlerini yapabilirler. Hesaplama robotunun verilerin resmi bir geçerliliği yoktur sadece ÖSYM verileri ile beraber tahmini bir puan hesaplanır.
LGS puan hesapla isteyen öğrenciler öncelikle sınavda işaretlemiş olduğu derslerin doğrularını ve yanlışlarını sisteme girerek tahmini LGS puanını bulabilirler. Böylece sınavın açıklanması beklemeden lise puanları ile beraber kendi puanlarınızı karşılaştırarak tercih öncesinde gideceğiniz okulları netleştirebilirsiniz.

Puanhesapcisi.com